• Пошук:      
  • Оберіть мову:
  • uk
  • en

Рекомендовані практики

Серед останніх розробок РЦП є декілька рекомендованих підходів використання супутникових даних для оцінки ризиків та оперативного реагування у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Запропоновані підходи обговорювалися на 5-й зустрічі РЦП програми UN-SPIDER 13-го та 14-го лютого у Відні, Австрія, та були поширені в рамках порталу знань UN-SPIDER.

Перший підхід присвячено використанню даних  радару з синтезованою апертурою для картографування повеней. Даний підхід показує спосіб використання програмного забезпечення NEST, розробленого Європейським космічним агентством, для обробки даних радару з синтезованою апертурою із використанням порогового методу для визначення ступеню затоплення. територій. Програмний продукт QuantumGIS застосовується для візуалізації результатів обробки зображень.

Назва документу Посилання
Картографування повеней за даними SAR, опис завантажити
Картографування повеней за даними SAR, алгоритм завантажити
Картографування повеней за даними SAR, NEST інструкції
завантажити

Другий підхід сфокусовано на використання індексу  NDVI, отриманого з приладу MODIS, для побудови лінійних регресійних моделей для прогнозування врожайності сільськогосподарських культур. Показано у який спосіб програмне забезпечення QuantumGIS може бути використане для усереднення значень NDVI в межах адміністративних одиниць. Надалі ці дані агрегуються із даними офіційної статистики для побудови регресійної моделі. Для цієї задачі може бути використаний будь-який статистичний пакет.

Назва документу Посилання
Прогнозування врожайності, опис завантажити
Прогнозування врожайності, алгоритм завантажити